Szukasz pracy za zachodnią granicą? Przetłumacz dokumenty na niemiecki!

Trudno oszacować, jak wielu Polaków wyjechało za granicę w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy i komfortowych warunków rozwoju. Również aktualnie, emigracja zarobkowa wydaje się wcale nie wyhamowywać. Wielu specjalistów decyduje się na szukanie pracy u naszego zachodniego sąsiada.

W Niemczech brakuje inżynierów, pracowników służby medycznej, kierowców zawodowych i wielu innych wykwalifikowanych osób.

Mogą liczyć oni na wysokie wynagrodzenia, ale też wsparcie pozapłacowe, w formie dopłaty do mieszkania czy bonów żywnościowych. By skorzystać z benefitów, trzeba jednak najpierw znaleźć odpowiedniego pracodawcę, co — w przypadku zawodów wyspecjalizowanych — nie odbywa się z dnia na dzień.

Na początek warto zadbać o przetłumaczenie wszystkich niezbędnych dokumentów na język niemiecki. Mowa tu nie tylko o świadectwach pracy, ale i dyplomach, zaświadczeniach o ukończeniu kursów, certyfikatów językowych. Te niezbędne są do udowodnienia naszego doświadczenia i umiejętności, a przedłożenie ich w języku pracodawcy na pewno ułatwi mu weryfikację. Tłumacz przysięgły niemieckiego powinien też przełożyć nasze dokumenty osobiste — zaświadczenie o niekaralności, akt urodzenia itp. Wielu pracodawców chciałoby móc prześledzić wcześniejszą ścieżkę kariery kandydata, warto więc pokusić się o przetłumaczenie życiorysu i listu motywacyjnego. Jeśli posiadamy jakiekolwiek referencje, te dołóżmy także do aplikacji, co zwiększy nasze szanse na zatrudnienie.

Co jeszcze warto załatwić u tłumacza przysięgłego języka niemieckiego przed wyprowadzką za granicę?

Na pewno dokumenty podatkowe, jeśli w przyszłym roku rozliczać planujemy się już w Niemczech. Ci, którzy zainteresowani będą kredytami czy pożyczkami, powinni dowiedzieć się, czy ich bank (w razie potrzeby) wystawia dokumenty i zaświadczenia w języku obcym. Jeśli nie, te też trzeba będzie przetłumaczyć u specjalisty.
Wiele osób trudniących się tłumaczeniem niemieckiego działa także przez internet, w razie potrzeby zawsze można dosłać brakujące dane i dokumenty, nawet gdy już przebywamy za granicą.

tłumacz przysięgły niemieckiego